Drugi dzień festiwalu w Sopocie, coś pięknego.. / A kind of beautiful – 2nd Day of Sopot Festival

Drugi dzień festiwalu w Sopocie, coś pięknego.. / A kind of beautiful – 2nd Day of Sopot Festival
Ania Wyszkoni EU UK Polska muzyka pop rock opera leśna portal wiadomości występ gazeta polonia stany zjednoczone usa america New york Mr

Ania Wyszkoni i „Czy ten Pan i Pani”

Recenzja i fot.: Adam Lech Janowski © 2017.

Opowiemy Wam tylko o wybranych wykonawcach, choć każdy odznaczył się wybitnie na swój sposób!

Zaczynamy od Cleo, której nasz ludowy słowiański występ wszystkim przypadł do gustu, lecz przede wszystkim zdjęcia mówią same za siebie 🙂 Pamiętajmy o słowach zawartych w utworze, bo często o tym zapominamy w zderzeniu z globalną kulturą: „Mamy to, czego nie ma nikt inny”. Dziękujemy!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Rudnik to młoda postać, choć z dojrzałym tekstem: „Chcemy być ludźmi, a oddychamy kłamstwem.”

Ma też ciekawe dossier i ekipę, w której skład wchodzą też muzycy m.in. grający na instrumentach dętych. Jak śpiewał, tego dnia „chciał grać, gdzie wolniej płynął czas” i faktycznie koncert w Sopocie stworzył nową czasoprzestrzeń, spokojną i ludzką, w której jest miejsce na mądrość życiową. Rudnik przypomniał o ludzkich wartościach i przemianach życiowych: „Oddaj czasem cząstkę siebie, a daję słowo, że wtedy poczujesz się lepiej.” „Mogę być zupełnie inny, bo każdy etap w życiu jest możliwy.” „I nieważne jest to, co tam było, patrz! Dla każdego pisany jest lepszy czas. Lepszy czas, lepszy czas, dla każdego z nas! Dzięki, Man!

Na scenie tego dnia bardzo odważnie wystąpił też zespół LemON.

Kawałek „Full Moon” jest mocny, twardsze granie, po środku magiczna, na półjawie – półśnie sensoryczna PEŁNIA hendrixowska, solówka gitarowa, robi wrażenie, bravo za kunszt i ten muzyczny intermission, w którym można odpłynąć, tego nam na rynku brakowało. Dla wokalisty, Igora Herbuta, chcącego odgadnąć „o czym i czym ten świat nasz jest”, czas zwolnił i jest to dla niego motywem egzystencjalnych pytań, właściwie podstawowych, dotyczących każdego z nas – naszego życia. Zespół LemON ma wciąż wiele do przekazania. I jest w nim prawda, prawdziwa muzyka, ona spełnia swe zadanie w tym wykonaniu, performance. Oby tak dalej, Chłopaki!

Na koniec Mandee, czyli Mateusz Andrzejewski – DJ i Maria Mathea – wokal.

Wspaniały re-mix polsko-szwedzki, udowadnia, że polskie produkcje muzyczne mogą spokojnie zajmować należne im miejsce na światowym rynku muzycznym i „współ-konkurować” z uznanymi wykonawcami na całym świecie, tzn. współpracować na jednej płaszczyźnie, a na innej rywalizować. Jakżeby inaczej określić tak świetny remake utworu „Superstar”!? Gratulacje!